Home office, który na dobre wpisał się w kanon rynku pracy, to z pewnością wygodny model dla większości z nas. Nie tak dawno kojarzył się głównie z „freelancerką", dziś jest normą w wielu firmach. Jednak niektórzy wolą wyjść z domu do biura, bo nie mają w nim odpowiednich warunków sprzyjających pracy. Inni z kolei dla potrzeby komfortu psychicznego nie chcą łączyć przestrzeni mieszkalnej z biurową. W obu tych przypadkach oraz wielu innych, dobrym rozwiązaniem jest przestrzeń coworkingowa. W niej odnajdzie się zarówno początkujący przedsiębiorca, jak i pracownik korporacji.
Odpowiedź na to pytanie jest prosta: połączyć! Wszystko, czego Wam brakuje w domowym biurze znajdziecie właśnie przestrzeni coworkingowej. Począwszy od sprzętu biurowego, który nie zawsze znajduje się pod ręką w naszych mieszkaniach, po sale szkoleniowe – to i wiele innych udogodnień czeka w coworkingu. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy „zwierzętami stadnymi", dla niejednego atutem będzie obecność innych użytkowników wspólnego biura. Faktem jest, że na home office niejednokrotnie widzimy się ze współpracownicami na team meetingach online. Niemniej wiele osób od czasu do czasu lub codziennie potrzebuje fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem, również w godzinach pracy.
Pomijając aspekt psychologiczno-społeczny, z pewnością niektórym nie raz doskwierały mankamenty pracy z domu, jak brak ergonomicznego fotela, praca na kuchennym blacie, niespodziewany hałas podczas zebrania zespołu lub spotkania z klientem, np. odgłosy innych domowników, sąsiad wiercący w ścianie i wiele, wiele innych akustycznych niespodzianek. Nie ma się co oszukiwać, że dla wielu osób praca z domowych pieleszy nie jest sprzyjająca i odbija się na jakości wykonywanych zadań.
Kolejnym atutem pracy zdalnej z przestrzeni coworkingowej jest okres rozwijania swojej działalności. Wynajem własnego biura to na początku niepotrzebny koszt, a gdy nie mamy możliwości pracy z domu, coworking będzie dobrą bazą do rozpoczęcia biznesu. Początkujący przedsiębiorca może pełnoprawnie zarejestrować działalność pod wirtualnym adresem i korzystać z wirtualnego biura. To opcja, którą oferuje niejeden coworking. Trójmiasto i okolice mogą liczyć na nowoczesną, wygodną pracę z przestrzeni coworkingowej Leśna Hub. Z kolei osoby, które mają daleko na Północ Polski mogą skorzystać z wirtualnego biura w tymże miejscu. (Więcej na temat wirtualnego biura pisaliśmy tu, link)
Leśna Hub, o której wspomnieliśmy, to przestrzeń sprzyjająca kreatywnej pracy. Na ponad 800 metrach znajdują się stanowiska, gdzie skorzysta z komfortu każdy, kto potrzebuje popracować zdalnie. Coworking w Sopocie jest otwarty również dla tych, którzy chcą wziąć do biura swojego czworonoga. Psy są tam mile widziane. Ponadto, pracując w Leśnej Hub można sobie zrobić przerwę od komputera w chill roomie lub odpocząć na patio. Coworking zlokalizowany jest blisko stacji SKM Sopot Wyścigi, co jest dogodne dla osób poruszających się innymi środkami transportu niż samochód. Jeśli chodzi o koszt, to ceny takiej usługi zaczynają się już od 30 zł za dzień. Żyjemy w czasach, w których możemy sobie pozwolić na komfort, jakim jest praca zdalna, a coworking zdecydowanie ją ułatwi. Dlaczego z tego nie skorzystać?